psav zdjęcie główneJak poinformowała w czwartek PAP dyrektor ds. komunikacji Volvo Polska Anna Nojszewska, Volvo Buses otrzymało zamówienie od firmy Norgesbuss z Oslo na 17 autobusów Volvo 7900 Electric. „W ten sposób Oslo stało się czwartym norweskim miastem, po Trondheim, Drammen i Lillehammer, w którym kursować będą w pełni elektryczne autobusy Volvo” – powiedziała.
Autobusy zaczną kursować w rejonie Romerike na północy Oslo w trzecim kwartale 2019 r.
Pojemność akumulatorów autobusów wynosi 200 kWh. Będą one ładowane w zajezdniach za pośrednictwem specjalnych kabli. Jak podała Nojszewska, zużycie energii elektrycznej autobusów marki Volvo jest o ok. 80 proc. mniejsze niż w przypadku ich odpowiedników napędzanych silnikami wysokoprężnymi.
Volvo 7900 Electric to zaawansowane technologicznie autobusy miejskie, projektowane przez polskich inżynierów we wrocławskiej fabryce Volvo. Opracowywane są tam rozwiązania dla autobusów elektrycznych, autobusów elektryczno-hybrydowych i hybrydowych. Pojazdy są w całości produkowane we Wrocławiu.
Autobusy elektryczne Volvo zostały dotychczas zamówione przez operatorów w krajach takich jak Szwecja, Wielka Brytania i Luksemburg.