psav zdjęcie główne”Naród Niemiec zwraca się przeciwko swemu przywództwu, gdyż migracja zachwiała i tak już nieprzekonującą koalicją w Berlinie. Przestępczość w Niemczech rośnie. W całej Europie popełniono wielki błąd, wpuszczając miliony ludzi, którzy tak mocno i gwałtownie zmieniają kulturę!” – napisał Trump na Twitterze.
Administracja Trumpa jest mocno krytykowana przez działaczy broniących praw człowieka, Demokratów, a nawet część Republikanów za rozdzielanie dzieci z rodzicami na amerykańsko-meksykańskiej granicy, co w zamierzeniu ma ograniczyć wielkość nielegalnej imigracji – pisze agencja Reutera.
W Niemczech przestępczość spektakularnie spadła; w zeszłym miesiącu MSW tego kraju podało, że liczba przestępstw popełnionych w 2017 roku wyniosła 5,67 mln, co jest najniższą liczbą od 1992 roku. Polityka otwartych drzwi kanclerz Angeli Merkel jest powszechnie oskarżana o spowodowanie wzrostu popularności prawicowej partii AfD, która stała się główną partią opozycyjna w Bundestagu.
Do Niemiec od 2014 roku przybyło ponad 1,6 mln migrantów, w większości muzułmanów z Bliskiego Wschodu uciekających przed konfliktami i wojną.>>> Czytaj też: Światu grozi załamanie porządku. USA muszą przywrócić myślenie z epoki planu Marshalla [OPINIA]