psav zdjęcie głównePotwierdził jednocześnie, że wiceprzewodniczący Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei Kim Jong Czol znajduje się w drodze z Pjongjangu do Nowego Jorku.
„Utworzyliśmy wspaniały zespół do naszych rozmów z Koreą Północną. Odbywają się obecnie spotkania dotyczące szczytu i innych spraw. Kim Jong Czol, wiceprzewodniczący (rządzącej partii) Korei Północnej, jest w drodze do Nowego Jorku. Rzetelna odpowiedź na mój list, dziękuję!” – napisał Trump na Twitterze.
W ubiegłym tygodniu Trump odwołał planowane na 12 czerwca w Singapurze spotkanie z Kimem podając jako powód „agresywne” poczynania strony północnokoreańskiej. Jednak później zmienił zdanie i poinformował, że oficjalni przedstawiciele obu stron uzgadniają techniczne szczegóły szczytu.
Powołując się na bliżej niesprecyzowane źródło południowokoreańska agencja Yonhap podała, że Kim Jong Czol ma przybyć do USA w środę po rozmowach z przedstawicielami chińskich władz w Pekinie.>>> Czytaj też: Kowalczyk: Mamy do czynienia z mafią śmieciową