psav zdjęcie główneIzrael dostarczył tony żywności, odzieży i lekarstw uchodźcom znajdującym się przy granicy ze Wzgórzami Golan – przypomniał premier.
„Kontynuujemy obronę naszych granic, oferujemy na ile możemy pomoc humanitarną, lecz nie pozwolimy, aby uchodźcy znaleźli się na naszym terytorium – powiedział premier Netanjahu na cotygodniowym spotkaniu gabinetu.
Armia izraelska ogłosiła w niedzielę w komunikacie, że wzmocniła swe oddziały na izraelskiej części Wzgórz Golan. W komunikacie podkreślono, że „polityka nieinterwencji w konflikt syryjski pozostaje niezmienna dopóki suwerenność Izraela nie zostanie podważona, a jej obywatele nie będą zagrożeni”.
W związku z ofensywą sił rządowych w południowo-zachodniej Syrii ze swych domów uciekło ponad 120 tys. osób. granicy syryjsko-jordańskiej; tysiące uciekły na granicę z kontrolowanymi przez Izrael Wzgórzami Golan – podało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Uważając, by nie dać się wciągnąć w konflikt, Izrael wielokrotnie uderzał na terytorium Syrii, szczególnie na konwoje broni, która, według niego, była przeznaczone dla libańskiego Hezbollahu, sojusznika reżimu syryjskiego i wroga państwa żydowskiego.Trump nie chce praw człowieka. Sojusz z Izraelem jest ważniejszy