psav zdjęcie główne51-letni Hunt sprawował urząd ministra zdrowia nieprzerwanie od 2012 roku. W ostatnim czasie to za jego namową May zdecydowała się na skierowanie do służby zdrowia dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa, odpowiadając na krytykę środowisk medycznych dotyczącą niedofinansowania lokalnych szpitali i przychodni.
Wcześniej w latach 2010-2012 polityk ten był ministrem kultury, mediów i sportu w rządzie Davida Camerona, odpowiadając m.in. za przygotowanie igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.
W trakcie kampanii referendalnej w 2016 roku Hunt był zwolennikiem pozostania Wielkiej Brytanii w UE, ale w 2017 roku ogłosił, że zmienił zdanie i popiera Brexit ze względu na „arogancję” Komisji Europejskiej w negocjacjach z rządem w Londynie.
Dotychczasowy szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska w ramach sporu z premier May dotyczącego rządowej strategii w sprawie negocjacji z UE dotyczących wyjścia ze Wspólnoty. Uważany za jednego z lidera eurosceptycznego skrzydła Partii Konserwatywnej Johnson oskarżał szefową rządu o nadmierne uleganie presji ze strony Brukseli i gotowość do zbyt daleko idących ustępstw w kwestii przyszłej harmonizacji przepisów z UE.