psav zdjęcie główneMajątek Czarneckiego w najnowszym rankingu oszacowano na 1,5 mld zł, podczas gdy w ubiegłorocznym rankingu zajmował piąte miejsce z 3,5 mld zł.
Najbogatszy Polak – Michał Sołowow (niegdyś rekin polskiej giełdy, obecnie inwestor m.in. w sektorze biotechnologii) dysponuje majątkiem ocenianym na 10,8 mld zł, drugi na liście Zygmunt Solorz ma 9,1 mld zł majątku, a trzeci – Sebastian Kulczyk (7,1 mld zł), też trzecią pozycją zajmuje Dominika Kulczyk (7,1 mld zł).
Na listę najbogatszych Polaków tygodnika Wprost dostał się Robert Lewandowski, który dwa lata temu zadebiutował w rankingu najmłodszych miliarderów w kraju. Z majątkiem szacowanym na 353 mln zł zajął w tegorocznym rankingu 94. pozycję.
W tegorocznym zestawieniu zanotowano ponadto 16 debiutów. Najbogatszy debiutant to Zbigniew Woźniak (jeden z największych producentów jaj w Europie), który zajął 12. miejsce (2,5 mld zł).
Setka najbogatszych Polaków zebrała w sumie 142 mld zł, czyli o 5 mld zł więcej niż przed rokiem. „To wciąż zaledwie jedna trzecia tego, co ma Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie” – wskazano.>>> Czytaj też: Bogaci bogacą się coraz szybciej. Milionerzy posiadają dziś połowę majątku osobistego na świecie [WYKRESY]